Chystáte se na zimní výlet? Máme pro vás 4 tipy, jak se s dětmi zabavit ve vlaku

29. 01. 2020

Ve vlaku se svým dětem můžete věnovat opravdu naplno bez toho, abyste odbíhali k vaření nebo k práci. Využijte společně strávený čas k tomu, co běžně nestíháte, a užijte si rodinné cestování naplno.

1. Základem spokojenosti je svačina

Také dostanou vaše děti hlad hned v okamžiku, kdy nastoupí do vlaku? I na krátkou cestu si s sebou přibalte pořádnou svačinu. Nejlepší je nakrájená zelenina a ovoce, při jejichž křoupání se děti zároveň i nějakou dobu zabaví.

2. Ideální příležitost ke čtení

Zatímco v autě nebo autobuse bývá dětem při čtení často špatně, cestování vlakem k němu přímo vybízí. Začtěte se třeba do pohádek, které odpoví na nejzáludnější otázky vašich dětí, nebo do příběhu o legračním strašidýlku Strášovi. A starší děti budou určitě nadšené z klučičí nebo holčičí verze inspirativních příběhů o výjimečných osobnostech z celého světa.

3. Užijte si zábavu se samolepkami

Děti milují samolepky! A protože je dokážou zabavit opravdu na dlouhou dobu, jsou ideálním společníkem na delší cesty. S kreativními samolepkovými sadami mohou vaše děti navštívit podmořský svět, prozkoumat zvířátka či dinosaury nebo se ponořit do světa pohádek.

4. Vyložte karty na stůl

Cesta vlakem je ideální pro hraní karetních her – zvlášť pokud se vám povedlo rezervovat nebo ukořistit místo u stolečku. S většími dětmi vám cesta rychle uběhne u klasických karetních her, jako je Přebíjená či Prší. Malé děti můžete zapojit do hry s obrázkovými kartami a naučit je Černého Petra nebo postřehové hry. A celá rodina se bude určitě skvěle bavit u příběhových karet – stačí si jich pár vytáhnout z balíčku a začít vyprávět vlastní příběh inspirovaný obrázky.

Nebojte se dobrodružství!

Vlakem se nemusíte vypravit jen k babičce do sousední vesnice. Klidně si naplánujte i delší cestu za hranice – na rozdíl od auta nebo letadla mají děti ve vlaku větší volnost pohybu a snáze je tam zabavíte i na několik hodin.

A pokud vaše děti vlaky opravdu milují, vyrazte s nimi na Slovensko nebo do Polska či západní Evropy nočním vlakem. Jeho monotónní zvuk děti večer spolehlivě uspí a ráno se všichni probudíte v nové destinaci.  Štastnou cestu!