Úplně na začátku Mamiee byla moje snaha a záměr pomoci rodičům, kteří pečují o děti se specifickými potřebami. Mám s tím vlastní zkušenost. Chtěla jsem, aby se i děti s poruchami soustředění, hyperaktivitou nebo autismem mohly rozvíjet a poznávat svět. Aby prožívaly radost z každého dne, i když zrovna sluníčko nesvítí. Ukázalo se, že „pomáhat druhým“ je cesta, po které jdeme rádi. Bereme to tak, že pomáhat ostatním je správné.

Markéta, majitelka Mamiee

KDE POMÁHÁME:

Péťa a Hynek

Na co společně s námi klukům přispíváte? Na cvičení a rehabilitace pro Péťu a Hynka velmi namahavé, které jsou pro ně nezbytné a finančně náročné. Pojišťovna tyto rehabilitace rodičům nehradí.

Budeme rádi, když se připojíte k nám. V objednávkovém procesu se můžete rozhodnout pro příspěvek 10, 20 Kč vč. DPH, 50 Kč vč. DPH, 100 Kč vč. DPH (navýšení ceny objednávky za účely poskytnutí příspěvku pro Konto Bariéry). My vaše příspěvky, které nám uhradíte a náš příspěvek předáme po odečtení daní na účty kluků u Konta Bariéry. 

Hynek

Hynek ve 4 letech šlápl na ochranou plachtu bazénu a ta ho uvěznila. Byla to krátká doba, ale voda v bazénu byla teplá a nedostatek kyslíku způsobili anoxicke poškození mozku. Bohužel díky neokysličenemu mozku přišel skoro o všechno, co už uměl. Lékaři tvrdí že je velká šance, že pravidelnou rehabilitací se vrátí zpět, protože se narodil jako zdravý kluk a všechno uměl. Hynek pravidelně cvičí, jezdí na hipoterapii, podstoupil i delfínotherapie, která ho zase posunula dál. Rád se kouká na pohádky. Je to veselý klučina uzavřený ve svém těle.


Péťa

Péťa se narodil jako zcela zdravé a šikovné dítě. Bohužel když mu bylo 3,5 roku, měla rodina těžkou autonehodu. Tatínek na místě zemřel a Péťu a maminku Moniku převezly na ARO vrtulníky. Díky intenzivním rehabilitacím se mu podařilo zbavit se závislosti na ventilátoru a zlepšila se hybnost, začínají se probouzet svaly. Pravidleně cvičí, podstupuje rehabilitace a jezdí na hipoterapie. Péťa je komunikativní a veselý kluk, který si rád zpívá, miluje hasiče a traktory a koukání na hvězdy.

Rádi byste přispěli napřímo?

Děkujeme předem za kluky. 

Péťa 
777 777 222 / 0800
Variabilní symbol 240412
Hynek
777 777 222 / 0800
Variabilní symbol: 111018.
Malý Péťa i maminka jsou velcí bojovníci. Jejich život se během jedné vteřiny při návratu z dovolené obrátil o 360°. Péťovi se snažíme pomáhat vhodnými hračkami a pomůckami a jeho příběh si můžete přečíst zde.
Celý příběh Péťy si můžete přečíst zde.

AutTalk

Nadační fond AutTalk Kateřiny Sokolové má za sebou vlastní příběh, který byl jednoduchý, obyčejný ale i silný důvod k založení fondu. Vznikl s láskou, vírou ve spolupráci a s odhodláním zlepšovat možnosti dětí s PAS a jejich rodin. A my se s radostí připojujeme.

Péťa a Hynek

21. 09. 2018

Rozhodli jsme se zprostředkovat klukům finanční podporu pro rehabilitaci, aby se dostali co nejblíže ke svým snům a prožili plnohodnotný život i přes zdravotní hendikepy, které je potkaly. Budeme rádi, když se připojíte.