Proč pořídit deník dětem i sobě?

29. 01. 2020

1. Nezapomenutelné vzpomínky

Dovolená u moře, prázdniny u babičky, výlet vlakem nebo procházka do lesa – všechna tahle malá i velká dobrodružství můžete s dětmi zvěčnit v deníku. Na konci každého měsíce si nechejte vyvolat několik fotek, přidejte vstupenky, jízdenky, pohledy… a základ dobrodružného deníku máte hotový!

2. Zábavný trénink psaní a kreslení

Pro školáčky je deník skvělou motivací ke psaní – popis jejich vlastních zážitků je jistě bude bavit víc, než nekonečné opisování písmenek v písance. Menší děti si mohou svoje zážitky nakreslit. Dovolte jim být kreativní a kromě pastelek či voskovek používat v deníčku i samolepky nebo razítka.

3. Najdete si čas jen pro sebe

Psaní deníku je skvělou zábavou a relaxací i pro vás. Pokud si pro sebe zvládnete najít pár minut v ranním shonu, sepište si tři nejdůležitější cíle, kterých chcete v daný den dosáhnout. Večer je zase ideální dobou pro sepsání toho, co se vám během dne povedlo a za co jste vděční. Pomoci vám může i vypsat se na papír ze všech svých trápení a starostí. Získáte nad nimi nadhled a přestanete mít pocit, že vás tolik tíží.

Pořiďte dětem deníčky, které si zamilují

Výběr deníčku rozhodně nepodceňujte – když se dětem strefíte do vkusu, stane se deník jejich věrným každodenním společníkem. Holčičky určitě potěší deník s mořskou pannou nebo princeznou a pro kluky pro vás máme deníček s roboty.

deník