Učte své děti hrou

16. 09. 2017

Také stále hledáte pro své děti hračky, které by je zároveň i naučili potřebným věcem, rozvíjeli jejich motoriku, logické myšlení či fantazii? Pokud ano, pak vám náš tip na e-shop Mamiee.cz a rozhovor s majitelkou a zakladatelkou projekut MAMIEE, Markétou Laube, přijde určitě vhod.

Jak jste se dostala k založení e-shopu Mamiee?

Ke vzniku značky Mamiee a k založení eshopu mě přivedly vlastní děti a děti přátel. Za vším vlastně stojí syn, který neustále něco hledal a trvalo mu uklízení. Přemýšlela jsem jak to usnadnit jemu i sobě a nakonec jsem polepila skříně a šuplíky obrázky, které dítěti pomohou s orientací. Bylo to jednoduché řešení, které hned pomohlo. O samolepky byl zájmem. Nakonec mě to nasměrovalo k založení eshopu Mamiee.

Eshop má ve svém titulu „chytré produkty, které pomáhají“. V čem jsou jiné než-li ty ostatní?

S výběrem vhodných hraček trváním velmi mnoho času. Neberu vše a neberu ani celou prodejní řadu od jednotlivých výrobců. Pečlivě si vybírám hračky, které musí mít přes a „pomáhat“ dětem růst, rozvíjet je hravou formou a přinášet jim nové dovednosti. Dost hraček také vybírám s ohledem na posilování jemné motoriky nebo soustředění. Magnetické tabule Mamiee se osvědčují i u dětí s různými poruchami.

Já sama jsem velkým fandou netradičního způsobu vzdělávání – od Montessory počínaje po SCIO školu a další. A u Mamiee mne nadchlo právě to, že si zde vybere v podstatě každý. Kam chodíte na nápady na hračky a knížky?

I já jsem příznivcem různých stylů vzdělávání. Moje vlastní produktová řada vzniká hodně z vlastní potřeby, ať už to jsou zmiňované štítky na skříně, magnetické tabule nebo prostírání, které učí děti dávat správně příbory. Hračky od jiných výrobců dlouho vybírám. Jezdím po výstavách a řídím se pocity, jaké mám z konkrétní hračky.

Dají se hračky či knížky Mamiee koupit i někde jinde než-li na e-shopu?

Pravidelně se účastníme různých výstav po celé republice. Stačí sledovat FB, kde na výstavy upozorňujeme. Také chci vstoupit do jednání s vybranými prodejnami hraček, které jsou originální a jsou naladěné na stejnou notu.

Plánujete pro letošní a nebo příští rok nějakou novinku, kterou doplníte sortiment e-shopu Mamiee?

Novinky máme pravidelně každý měsíc. Velkou novinkou je ale značka eeBoo, jejíž jediným a výhradním distributorem jsem se stala. EeBoo se specializuje na krásné a dobře vyrobené vzdělávací hry a dárky.  Jejich hračky jsou osvěžující a jsou 100% originální (žádné licence).  Ilustrace na hrách eeBoo jsou uměleckými díly od známých amerických dětských ilustrátorů knih. Všechno, co značka eeBoo dělá, je určeno pro rozvíjející a kreativní individuální nebo rodinnou hru. Jednoduše řečeno, mají krásné věci.

Máte pocit, že je situace na trhu hraček aktuálně u nás lepší než-li bývala za našeho dětství?

Já si vzpomínám, že jsem měla jednu panenku a s tou jsem si neskutečně vyhrála. A dnešní děti jsou zahrnuty nepřeberným množstvím hraček a vlastně nevědí od které začít…Ano, mám pocit, že děti jsou někdy doslova zavalené hračkami. Rozhodující přitom není počet hraček, ale kvalita hračky a také její výdrž. Kolem nás je obrovské množství levných hraček z plastů (někdy i ne zrovna levných), které nepřežijí ani první měsíc od Vánoc a jejich přínos pro děti je diskutabilní. Dalším věcí je dnešní tlak na spotřebu doprovázený reklamou i v pořadech pro děti. I v dnešních světě platí, že když má dítě méně hraček, má k nim hlubší vztah. A když má jednodušší hračky, tak více zapojuje fantazii.

Měla byste pro čtenáře Hrajsisnami.cz nějaký letní vzkaz?

Prostě si jen užijte léto a načerpejte sílu.

Pro souhlas s použitím analytických, personalizovaných a reklamních cookies pro eshop Mamiee.cz klikněte na tlačítko "Souhlasím"Další informace

SouhlasímNastavení