Začne to mezi čtvrtým a osmým měsícem života. Do té doby veselé děťátko je najednou mrzuté, neklidné a brečí. Může mít i teplotu, hodně sliní, do pusy si strká, co mu přijde pod ruku  a nejraději tráví čas schoulené u mámy v náručí. I tak to může vypadat v momentě, kdy se vaše miminko dostane do oné životní fáze s názvem ROSTOU MI ZOUBKY. Rozhodně to není nic příjemného, ani pro dítě, ani pro jeho okolí, a tak se maminky snaží najít nějakou úlevu. K dostání jsou různé gely na dásně se znecitlivujícím účinkem, doporučují se také masáže prstovým kartáčkem. Pomáhají i vhodně zvolená homeopatika. Mnoho dětí, kterým rostou zoubky, se intuitivně vyhýbá příkrmům a jídlu obecně, vystačí si s chladivými potravinami. Není nic neobvyklého, když najednou konzumují jen bílé jogurty, banány či melouny. Aby se miminko cítilo komfortně i bez nepřetržitého přísunu chladivé pochoutky, můžete jej zkusit „ošálit“ kousátkem, třeba právě v designu oblíbeného melounu či banánu. Kousátka jsou jako hračka, která zabaví a stimuluje dětské smysly, doporučována v podstatě coby předskokan kartáčku na zuby. Při prořezávání zubů se potom kousátko hodí obzvlášť, dítě si pomocí něj samo ulevuje od bolesti, dle vlastních potřeb si masíruje dásně a zároveň si s předmětem může bezpečně hrát.

Jaké kousátko zvolit:

  • nejlépe přírodní a samozřejmě netoxický
  • hračka by se měla snadno udržovat
  • povrch a zpracování, kde se neudou usazovat bakterie a vytvářet plísně. 

A pokud má vaše dítě tendenci se všech hraček zbavovat a neustále je vyhazuje z kočárku, vyzkoušejte třeba kousátko ve formě náramku – to bude malý neposeda koukat!

Pro souhlas s použitím analytických, personalizovaných a reklamních cookies pro eshop Mamiee.cz klikněte na tlačítko "Souhlasím"Další informace

SouhlasímNastavení