K jemné motorice patří sem však také zlepšování obličejové miminky i mluvidel při vývoji řeči a také rozvoj grafomotorických dovedností.

Nejpřirozenější způsob, jak podpořit rozvoj jemné motoriky vašich dětí, je zapojovat je odmalička do každodenních činností, které vykonáváte při péči o domácnost. I ty nejmenší děti vám s radostí pomohou v kuchyni například s mícháním těsta, vykrajováním formičkami a později i s krájením. Vynikajícím každodenním tréninkem jemné motoriky je také oblékání a zapínání zipů, přezek či knoflíků, při kterém děti podporujte v co největší samostatnosti.

Cíleně můžete rozvoji jemné motoriky napomoci zejména kreativními rukodělnými činnostmi, jako je mačkání, trhání, lepení či stříhání papíru a navlékání korálků, těstovin nebo přírodnin, které si děti nasbíraly na procházce. Pravidelně se věnujte i nejrůznějším výtvarným technikám a dopřejte dětem dostatek prostoru ke kreativní zábavě s plastelínou, těstem, blátem či hlínou. Koordinaci pohybů rukou si děti zlepší také při hře se stavebnicemi a papírovými či dřevěnými skládačkami.

Pro souhlas s použitím analytických, personalizovaných a reklamních cookies pro eshop Mamiee.cz klikněte na tlačítko "Souhlasím"Další informace

SouhlasímNastavení