Velkou výhodou dřevěných hraček je jejich dlouhá životnost, díky které si s nimi často vyhraje i několik generací dětí.  Hračky z přírodního dřeva jsou navíc bezpečné a zdravotně nezávadné, a to i v případě, že se je váš malý průzkumník rozhodne ochutnat.

Dřevěné hračky rozvíjí především dětskou fantazii a kreativitu. Na rozdíl od těch plastových totiž nechávají dětem dostatek prostoru pro vlastní nápady a nerozptylují jejich pozornost velkým množstvím detailů ani zvukovými či světelnými efekty.

Dřevěné hračky jsou výborným prostředkem i pro rozvoj jemné a hrubé motoriky. Ve srovnání s příliš lehkými plastovými hračkami si totiž děti při manipulaci se dřevem lépe procvičí a posílí ručky. Mírně drsný povrch dřevěných hraček navíc přirozeně stimuluje rozvoj hmatu.

Kromě toho bývají hračky ze dřeva často určené k nenásilnému získávání nových znalostí a schopností. Menším dětem napomohou například s procvičováním barev a předškoláci se s nimi zábavnou formou naučí počítat do deseti nebo poznávat hodiny.

Pro souhlas s použitím analytických, personalizovaných a reklamních cookies pro eshop Mamiee.cz klikněte na tlačítko "Souhlasím"Další informace

SouhlasímNastavení