Interaktivní pomůcky pro děti, rodiče i seniory

11. 08. 2017

Dnes bych vám chtěla představit webové stránky, které mě v nedávné době zaujaly. Jedná se o web www.mamiee.cz a  jejich novinku: Plánovací magnety aneb sestav si svůj den. Tato pomůcka se mi velmi líbí, a to z jednoho prostého důvodu. Můžete s ní  dítěti předat kus zodpovědnosti a zároveň nemusíte celé dny přemýšlet nad tím, jak to udělat, abyste mu něco připomněli.

  

Děti milují hry a milují, když mohou o sobě a svých činech rozhodovat. S touto pomůckou jim to můžete jednoduše dopřát. Magnetický plánovač je vhodný pro děti od 3 do 10 let, ale využít ho mohou také dospělí.

V balení naleznete magnety s domácími činnostmi a s hygienickými návyky, které můžete různě kombinovat. Prozatím je v nabídce 28 činností a můžeme taky prozradit, že přibývat budou další.

S čím Vám magnetický plánovač může pomoci?

  • Pomůže dítěti rozvíjet pozitivní a přirozené sebevědomí
  • Díte se učí samostatnosti a zodpovědnosti za svou osobu a své činy
  • Dítě se učí být nezávislé a trénuje si rozhodování
  • Motivuje děti k plnění daných úkolů
  • Plánovač také pozitivně ovlivňuje chování dětí a dodává jim zdravé sebevědomí

Pro koho je plánovací tabule Mamiee určená?

  • Pro předškoláky i jejich rodiče
  • Pro děti s různými poruchami (dysfázie, Aspergerův syndrom, autismus, ADHD, ADD apod.), jejich rodiče a speciální pedagogy
  • Učitele v mateřských školách a speciálních základních školách
  • Pro lékaře

Protože víme, že na internetu je podobných pomůcek pro rodiče spoustu a je hrozně těžké si vybrat, rozhodla jsem se autorce projektu Mamiee.cz položit doufám ty nejdůležitější otázky, na které se nám dostalo otevřených a laskavých odpovědí.

Markéto, co vlastně projekt Mamiee.cz je?

Mamiee je e-shop, ale zároveň také značka výrobků, které jsem začala navrhovat. Začala jsem s už zmíněnými nálepkami s obrázky a postupně přidala další hračky a edukační pomůcky.  Jako moto používám „Produkty, které pomáhají“.

Plně to vystihuje, o co se snažím. Nechci být pouze e-shop s hračkami, ale chci nabízet hračky a pomůcky, které děti rozvíjí a podporují je v jejich kreativitě a také jim ulehčují život.

Co Vás vedlo k vytvoření pomůcek pro děti?

Značka Mamiee vznikla tak trochu náhodou. Přivedly mě k ní vlastní děti a děti přátel.  Za vším vlastně stojí můj starší syn, který za mnou neustále chodil s tím, že nemůže něco najít a trvalo mu uklízení.

Přemýšlela jsem, jak to jemu i sobě ulehčit, a tak jsem se rozhodla polepit skříně piktogramy, které dítěti pomohou s orientací. A povedlo se. Syn se rázem osamostatnil a byl z toho nadšený.

Navíc se brzy ukázalo, že jsou pomocníky i pro starší členy širší rodiny, kteří mohou mít také problémy s orientací v prostoru.

Jaký je cíl nebo vize projektu Mamiee?

Chtěla bych, aby můj e-shop soustředil na jednom místě hračky a doplňky, které podporují motoriku, psychický rozvoj a jsou vhodné i pro děti se speciálními potřebami (ADHD, poruchy soustředění apod.). Také jsou vkusné a kvalitní. Nebráním se ale také dovozu hraček a praktických pomůcek i ze zahraničí.

Pomáháte rodičům, jak plánovat dětem denní program?

Ano – jak rodičům, tak dětem. Děti samozřejmě potřebují svůj prostor pro volné aktivity během dne, ale důležité milníky dne jim pomáhají s orientací v čase i v průběhu dne.

Upevňuje to jejich denní rutinu a z rutiny pak vyplývá jistota očekávání – tj. dítě ví, co teď bude následovat a co ho čeká. Navíc se tím můžou snížit stresové situace mezi rodiči a dětmi, když dítě ví v předstihu, jaký je plán.

Můžete prosím vypsat, jaké všechny pomůcky nabízíte?

Jsou to zejména Magnetické edukační tabule CO BUDU DNES DĚLAT?, MOJE ZOUBKY a UŽ TO DOKÁŽU.  A také již zmíněná novinka magnety SESTAV SI SVŮJ DEN. V neposlední řadě i omyvatelné štítky s piktogramy pro úklid oblečení a hraček.

V případě, že budete potřebovat poradit nebo si zkrátka nebudete umět vybrat, kontaktujte e-shop Mamiee.

Děkuji za rozhovor.

Zdroj:www.kouzelnavychova.cz

Pro souhlas s použitím analytických, personalizovaných a reklamních cookies pro eshop Mamiee.cz klikněte na tlačítko "Souhlasím"Další informace

SouhlasímNastavení