Objevte svou hračku

Snoezelen místnost je relaxační prostor, který se snaží vytvořit uvolněnou atmosféru s příjemným prostředím, uklidňujícími zvuky, podmanivými vůněmi, hmatovými zážitky, masážemi a vibracemi a dalšími prvky. Světelné efekty a pohodlné sezení umožňují zapojovat různé smysly, ať uže je to vnímání světla, barev, zvuků, smyslové měkké hrací prostředky nebo vůně. To vše se používá v bezpečném prostředí, které umožňuje osobě, která ji využívá, zkoumat a komunikovat bez rizika.

Multismyslové prostředí Snoezelen pomáhají snižovat neklid a úzkost, ale také mohou uživatele zaujmout a potěšit, podněcovat reakce a podporovat komunikaci. Senzorická místnost je speciálně navržená místnost, která kombinuje řadu podnětů, které pomáhají jednotlivcům rozvíjet a zapojovat jejich smysly.

Pokud zařizujeme Snoezelen koutek pro dítě, pak nesmí chybět osvětlení, které pomalu mění barvy, bublinkové trubice pro vizuální, sluchovou a hmatovou stimulaci., uklidňující vůně, hudbu, zátěžové deky, pytle s fazolemi, fidgety a další vybavení určené ke zklidnění. Zvažte začlenění LED světel v uklidňujících odstínech, jako je modrá a fialová. 

Důležitý je také výběr barvy pro Snoezelen koutek. Bílé, jednobarevné stěny jsou nejlepší pro projekci a světelné efekty, protože odrážejí jejich nádherné barvy a vzory, aniž by zvyšovaly smyslové kouzlo. Jednobarevné stěny také vytvářejí skvělé prázdné plátno, na kterém si můžete vytvořit osobní smyslový zážitek.

Pro souhlas s použitím analytických, personalizovaných a reklamních cookies pro eshop Mamiee.cz klikněte na tlačítko "Souhlasím"Další informace

SouhlasímNastavení