Objevte svou hračku

Vytvořte dětem odpočinkovou a relaxační zónu. Pro dítě znamená jeho pokojíček to samé jako pro nás celý byt. Každý z nás potřebuje svůj koutek, kde může být sám a užívat si klid a také ticho. Odpočínková zóna vybízí děti ke klidu, je to jejich osobní bezpečný prostor, kde mohou nerušeně relaxovat a odpočívat. Mohou si jen tak potichu sedět a nebo číst knížky. Klidová zóna by nikde neměla sloužit k pracovním činnostem. Klidový režim měl být pravidelně dodržován, zejména u malých dětí. Pro nás doma je ideální časování je mezi 12:45 hod až 14 hod. Každé dítě má však jiný režim a třeba si ho přizpůsobit podle rodinného biorytmu.

Také pro děti s ADHD a dalšími speciálními potřebami je důležité mít čas na odpočinek a relaxaci. Je proto vhodně se obklopit polštáři a klidový stav podpořit třeba fidget hračkami, které pomáhají k uklidnění a relaxu. I odpočinkové aktivity se dají nacvičit. Zvláště u dětí s ADHD chce dovednost zklidnění a relaxace ale delší čas nácviku a opakování. Podívejte se na Tipy.

Dětský baldachýn nad postýlku - Petrolejový

SKLADEM HNED
1 990 Kč
995 Kč

Starorůžové Sofa

Informujte se na dostupnost
7 690 Kč
Pro souhlas s použitím analytických, personalizovaných a reklamních cookies pro eshop Mamiee.cz klikněte na tlačítko "Souhlasím"Další informace

SouhlasímNastavení