Společenská postřehová hra - Spottington

Video EKO

Pozor pozor, tohle bude velká zábava! Chci vědět více >>

599 Kč s DPH


ks

Přidat do oblíbených produktů Poslat zprávu příteli Tisknout

EB_BDSPT

Zařazeno

Popis

Zábavná postřehová hra, u které se pořádně pobavíte. Je potřeba postřeh a velká dávka trpělivosti. 
V sadě je sedm hracích desek, které si spojíte do jedné velké. Vznikne vám tak město s cestou, mnoha domy, zvířaty, lidmi, jsou tu i parky, muzea, auta a občas se tu objeví i něco zvláštního. Pak tu máme ještě 250 kartiček, na kterých jsou obrázky předmětů, lidí i zvířat, které jsou právě na hracích deskách.
Vyberete 20 kartiček, ty zamícháte a začíná zábava.
Otočíte kartu a jako první musíte najít předmět, který tam máte namalovaný. A nemyslete si, nebude to tak lehké, některá zvířátka jsou opravdu malá a budete se muset hodně snažit, aby jste je našli jako první. Pokud se vám to povede, kartu si necháváte a otáčíte další.
Vyhrává samozřejmě ten, kdo jich bude mít nejvíc.Skvělé je také to, že hrací desky jsou oboustranné, takže se nehrozí, že si rychle zapamatujete rozložení namalovaných předmětů.

Co je na této hře skvělé? Patří mezi levnější deskové hry a přitom je to hra která po jednom hraní ve skříni neskončí, ale budete se k ní neustále vracet. Spottington si spolu mohou zahrát dvě malé děti, stejně jako bude zábavou pro dítě a jeho rodiče. Vsadíme se, že budete mít co dělat, abyste v postřehovce svého syna nebo dceru porazili. Takže konečně hra, kde nebudete mít navrch a můžete s plným nasazením bojovat se svým děckem aniž byste ho museli nechávat vyhrát. Až po mnoha prohraných hrách nebudete vědět kudy kam, je na čase povýšit na druhý level a vytrénovat svoji paměť. Další výzva a možná za pár dní začnete vyhrávat opět vy. Poté můžete to co jste se naučili naučit i svého potomka.
Hra dospělý proti dospělému má také své kouzlo a pokud hledáte zábavu pro seniory, je to jasná volba. Spottington je nepřekonatelnou mezigenerační hrou, která vám jistojistě zavaří mozek! :-)

 S čím Společenská hra pomáhá: 

  • podporuje trpělivost, soustředění, postřeh
  • trénuje paměť
  • rozvíjí dětskou kreativitu a fantazii
  • rozvíjí jemnou motoriku

SPOTTINGTON NAŠE TIPY a FINTY JAK HRÁT:

1) Trénování paměti

Víte, že jste schopni si zapamatovat desítky či stovky obrázků a míst kam patří na pouhé jedno přečtení a udržet je v paměti klidně několik dní či týdnů? A při troše tréninku je nemusíte zapomenout vůbec? Ne, to není vtip! Pokud tomu nevěříte, patříte mezi ty, které povinná školní docházka mučila drilem místo toho, abyste nabyli dovednosti, které můžete používat celý svůj život. Existují totiž paměťové techniky, kterými můžete zlepšit zapamatování o desítky, stovky i tisíce procent. A hra Spottington je přesně tou tréninkovou pomůckou, díky níž si uvědomíte, co vše si dokážete zapamatovat.

Rozložte všech sedm hracích desek a vytvořte městečko. Na každé hrací desce si v jejím středu najděte zajímavý a dobře zapamatovatelný bod - např. bazén - a na té úplně stejné desce si najděte další zajímavý obrázek třeba dinosaurus, co jede na kole. Vymyslete spojením těchto dvou obrázků nějaký "šílený" příběh, který se vám dokonale vryje do paměti. Např. dinosaurus i s kolem skočil do bazénu. Zkuste si pohrát s vlastní představivostí.

Tip: mnozí lidé tvrdí, že pokud příběh končí nějakou nehodou, destrukcí, je míra a délka zapamatování ještě vyšší. Bazén do kterého dinosaurus padá může být např. bez vody a při pádu může kolo rozsednout nebo ho omylem spolknout apod. I takové vymýšlení příběhů může být zábava.

Ale co je důležité, že tímto způsobem si jednoduše zapamatujete desítky či stovky dvojic a jen tak na ně nezapomenete. 
Takto si v paměti "spojte" další dvojice (trojice či přidávejte další obrázky do šíleného příběhu). Až začnete hrát a sejme se z balíčku kartička "dinosaurus na kole", tak se vám vybaví, že přesně ten se vyskytuje na hrací desce s bazénem. Heureka! Zatímco všichni soupeři prohledávají všech šest hracích desek, vy už víte, kde hledat a stanete se králem této hry. 

Nebo se pojďme podívat na kartičku uklízení po pejskovi. Pokud na této hrací desce máte jako klíčový bod žlutou kadibudku a budete se snažit zapamatovat, že na tuto hrací desku patří i paní sbírající psí exkrementy, nesnažte se to dát do jednoduché souvislosti. Vymyslete něco střeštěného a vtipného. A tady už to necháme na vás .-)

Přesvědčte se i vy, že špatná paměť, která by se nedala zlepšit, neexistuje. Pochlubte se kamarádům, co všechno jste si dokázali zapamatovat a že vaše doposud špatná paměť byla jen díra ve školním systému, který vás nenaučil jak se svým mozkem zacházet.

2) Trénování postřehu

Rozložte všechny hrací desky a vytvořte městečko. po sejmutí a vyhledání např. 5 obrázků se posuňte o jedno místo na židli vpravo, tím se vám změní úhel pohledu na hrací desky před sebou a tím si trénujete postřeh.

Hra Spottington vede ke zlepšení kognitivní schopností a stimuluje mozek a podporuje posilování neuronových spojů v mozku, což je důležité jak pro děti, tak seniory. Stárnutím se mozek mění a paměť i pozornost klesá. Hra Spottington tím, že trénuje, jak paměť, tak postřeh pomáhá udržovat mozek aktivní. Je to hra pro celou rodinu, což má pro babičky a dědečky další přínos a to v sociální rovině - společný čas strávený hraním s vnoučaty.

Doporučujeme pro děti od 5 let - 99 let.
Hra je vhodná pro 1 až 6 hráčů.

VZKAZY OD SPOKOJENÝCH ZÁKAZNÍKŮ:

Paní Laube, vaše hra je naprosto boží !!! :-) :-) S mým klukem ji hrajeme pravidelně a protože je stejně ambiciózní a soutěživý jako já, hned jsem se dal do učení paměťových triků. Je mu sice teprve pět let, ale už ho nedokážu porazit. Nejčastěji to hráváme tak, že v prvním kole taháme karty z krabice jak nám přijdou pod ruku a snažíme se obrázky co nejrychleji najít. Jakmile se nám to podaří, vymýšlíme příběhy podle návodu výše. Hrajeme a necháváme se unášet představivostí zhruba do dvaceti odebraných kartiček a vyhlásíme vítěze. A teď nastává ta pravá sranda! Druhé kolo si dáme již s odehranými kartičkami, kdy do hry zapojíme i naši vytrénovanou paměť. Zde mě Ondrášek už zcela rozseká! A pokud porovnáváme dobu hledání kartičky bez vašich tríčků, tak se pohybujeme někde kolem 30s až 2 minut. S využitím technik popsaných výše to stáhneme na 1s!!!

Díky za všechno, Vaši Beránci z Pardubic 🐏🐏

 

Další naše tipy a triky, které vám mohou pomoci při zapamatování si dvojic obrázků. 

Protože to může být pro mnoho z vás docela výzvou, ale existuje několik strategií, které vám mohou pomoci zlepšit tuto schopnost. Nemusíte se upínat na jednu nich, např. tu kterou jsme zmínili my, ale můžete je kombinovat mezi sebou. Zde je několik tipů:

  1. Vytvořte spojení mezi obrázky: Hledání spojení nebo vzorů mezi dvojicemi obrázků může být užitečné pro jejich zapamatování. Můžete si všimnout podobností nebo rozdílů mezi obrázky, hledat vzory nebo vytvářet příběh (jako v popisu výše), který je spojuje. Tímto způsobem vytváříte mentální spojení mezi obrázky, což může ulehčit jejich zapamatování.

  2. Vizualizace: Pokud si nedokážete obrázky dobře zapamatovat, může být užitečné si je vizualizovat. Zkuste si obrázky živě představit ve své mysli, jako byste je viděli před sebou. Můžete si představit jejich barvy, tvary, textury a další detaily. Vytvoření silných mentálních obrazů může usnadnit jejich zapamatování.

  3. Využijte mnemotechnické techniky: Mnemotechnické techniky jsou paměťové strategie, které mohou být účinné při zapamatování si různých informací, včetně dvojic obrázků. Například můžete použít akronymy, kdy si zkrátka zapamatujete první písmena jednotlivých obrázků a vytvoříte z nich nové slovo nebo větu, kterou si snadno zapamatujete.

  4. Opakování: Opakování je jedna z nejzákladnějších a nejběžnějších metod pro zlepšení paměti. Můžete se snažit opakovat dvojice obrázků vícekrát, buďto nahlas nebo v mysli, abyste je lépe zapamatovali. Opakování může pomoci zafixovat informace v paměti a usnadnit si jejich vybavování.

  5. Učte se postupně: Pokud se snažíte zapamatovat si velké množství dvojic obrázků, může být užitečné se učit postupně. Místo toho, abyste se snažili zapamatovat si všechny dvojice najednou, zkuste se zaměřit na menší části najednou a postupně si je zapamatovávat.

Abyste dosáhli ve Spottingtonu mistrovské úrovně, možná budete potřebovat zkombinovat několik výše uvedených bodů najednou. Využijete metodu příběhů, které si řádně vizualizujete. Nesnažte se naučit vše hned, nebude to taková zábava, ale nechte tomu volný průběh. Hrajte s dětmi pravidelně abyste si své vizualizace neustále připomínali. Tím jste využili čtyrech technik najedou - spojení mezi dvěma obrázky, vizualizace, opakování a postupného učení. Úspěch je už jen otázkou času!

Český návod přiložen. 

Parametry

S čím má hračka pomáhat
kreativita, logika a soustředění, napodobování
Věk
od 4 let, od 5 let

Ke stažení

Diskuse

Zábavná postřehová hra, u které se pořádně pobavíte. Je potřeba postřeh a velká dávka trpělivosti. 
V sadě je sedm hracích desek, které si spojíte do jedné velké. Vznikne vám tak město s cestou, mnoha domy, zvířaty, lidmi, jsou tu i parky, muzea, auta a občas se tu objeví i něco zvláštního. Pak tu máme ještě 250 kartiček, na kterých jsou obrázky předmětů, lidí i zvířat, které jsou právě na hracích deskách.
Vyberete 20 kartiček, ty zamícháte a začíná zábava.
Otočíte kartu a jako první musíte najít předmět, který tam máte namalovaný. A nemyslete si, nebude to tak lehké, některá zvířátka jsou opravdu malá a budete se muset hodně snažit, aby jste je našli jako první. Pokud se vám to povede, kartu si necháváte a otáčíte další.
Vyhrává samozřejmě ten, kdo jich bude mít nejvíc.Skvělé je také to, že hrací desky jsou oboustranné, takže se nehrozí, že si rychle zapamatujete rozložení namalovaných předmětů.

Co je na této hře skvělé? Patří mezi levnější deskové hry a přitom je to hra která po jednom hraní ve skříni neskončí, ale budete se k ní neustále vracet. Spottington si spolu mohou zahrát dvě malé děti, stejně jako bude zábavou pro dítě a jeho rodiče. Vsadíme se, že budete mít co dělat, abyste v postřehovce svého syna nebo dceru porazili. Takže konečně hra, kde nebudete mít navrch a můžete s plným nasazením bojovat se svým děckem aniž byste ho museli nechávat vyhrát. Až po mnoha prohraných hrách nebudete vědět kudy kam, je na čase povýšit na druhý level a vytrénovat svoji paměť. Další výzva a možná za pár dní začnete vyhrávat opět vy. Poté můžete to co jste se naučili naučit i svého potomka.
Hra dospělý proti dospělému má také své kouzlo a pokud hledáte zábavu pro seniory, je to jasná volba. Spottington je nepřekonatelnou mezigenerační hrou, která vám jistojistě zavaří mozek! :-)

 S čím Společenská hra pomáhá: 

  • podporuje trpělivost, soustředění, postřeh
  • trénuje paměť
  • rozvíjí dětskou kreativitu a fantazii
  • rozvíjí jemnou motoriku

SPOTTINGTON NAŠE TIPY a FINTY JAK HRÁT:

1) Trénování paměti

Víte, že jste schopni si zapamatovat desítky či stovky obrázků a míst kam patří na pouhé jedno přečtení a udržet je v paměti klidně několik dní či týdnů? A při troše tréninku je nemusíte zapomenout vůbec? Ne, to není vtip! Pokud tomu nevěříte, patříte mezi ty, které povinná školní docházka mučila drilem místo toho, abyste nabyli dovednosti, které můžete používat celý svůj život. Existují totiž paměťové techniky, kterými můžete zlepšit zapamatování o desítky, stovky i tisíce procent. A hra Spottington je přesně tou tréninkovou pomůckou, díky níž si uvědomíte, co vše si dokážete zapamatovat.

Rozložte všech sedm hracích desek a vytvořte městečko. Na každé hrací desce si v jejím středu najděte zajímavý a dobře zapamatovatelný bod - např. bazén - a na té úplně stejné desce si najděte další zajímavý obrázek třeba dinosaurus, co jede na kole. Vymyslete spojením těchto dvou obrázků nějaký "šílený" příběh, který se vám dokonale vryje do paměti. Např. dinosaurus i s kolem skočil do bazénu. Zkuste si pohrát s vlastní představivostí.

Tip: mnozí lidé tvrdí, že pokud příběh končí nějakou nehodou, destrukcí, je míra a délka zapamatování ještě vyšší. Bazén do kterého dinosaurus padá může být např. bez vody a při pádu může kolo rozsednout nebo ho omylem spolknout apod. I takové vymýšlení příběhů může být zábava.

Ale co je důležité, že tímto způsobem si jednoduše zapamatujete desítky či stovky dvojic a jen tak na ně nezapomenete. 
Takto si v paměti "spojte" další dvojice (trojice či přidávejte další obrázky do šíleného příběhu). Až začnete hrát a sejme se z balíčku kartička "dinosaurus na kole", tak se vám vybaví, že přesně ten se vyskytuje na hrací desce s bazénem. Heureka! Zatímco všichni soupeři prohledávají všech šest hracích desek, vy už víte, kde hledat a stanete se králem této hry. 

Nebo se pojďme podívat na kartičku uklízení po pejskovi. Pokud na této hrací desce máte jako klíčový bod žlutou kadibudku a budete se snažit zapamatovat, že na tuto hrací desku patří i paní sbírající psí exkrementy, nesnažte se to dát do jednoduché souvislosti. Vymyslete něco střeštěného a vtipného. A tady už to necháme na vás .-)

Přesvědčte se i vy, že špatná paměť, která by se nedala zlepšit, neexistuje. Pochlubte se kamarádům, co všechno jste si dokázali zapamatovat a že vaše doposud špatná paměť byla jen díra ve školním systému, který vás nenaučil jak se svým mozkem zacházet.

2) Trénování postřehu

Rozložte všechny hrací desky a vytvořte městečko. po sejmutí a vyhledání např. 5 obrázků se posuňte o jedno místo na židli vpravo, tím se vám změní úhel pohledu na hrací desky před sebou a tím si trénujete postřeh.

Hra Spottington vede ke zlepšení kognitivní schopností a stimuluje mozek a podporuje posilování neuronových spojů v mozku, což je důležité jak pro děti, tak seniory. Stárnutím se mozek mění a paměť i pozornost klesá. Hra Spottington tím, že trénuje, jak paměť, tak postřeh pomáhá udržovat mozek aktivní. Je to hra pro celou rodinu, což má pro babičky a dědečky další přínos a to v sociální rovině - společný čas strávený hraním s vnoučaty.

Doporučujeme pro děti od 5 let - 99 let.
Hra je vhodná pro 1 až 6 hráčů.

VZKAZY OD SPOKOJENÝCH ZÁKAZNÍKŮ:

Paní Laube, vaše hra je naprosto boží !!! :-) :-) S mým klukem ji hrajeme pravidelně a protože je stejně ambiciózní a soutěživý jako já, hned jsem se dal do učení paměťových triků. Je mu sice teprve pět let, ale už ho nedokážu porazit. Nejčastěji to hráváme tak, že v prvním kole taháme karty z krabice jak nám přijdou pod ruku a snažíme se obrázky co nejrychleji najít. Jakmile se nám to podaří, vymýšlíme příběhy podle návodu výše. Hrajeme a necháváme se unášet představivostí zhruba do dvaceti odebraných kartiček a vyhlásíme vítěze. A teď nastává ta pravá sranda! Druhé kolo si dáme již s odehranými kartičkami, kdy do hry zapojíme i naši vytrénovanou paměť. Zde mě Ondrášek už zcela rozseká! A pokud porovnáváme dobu hledání kartičky bez vašich tríčků, tak se pohybujeme někde kolem 30s až 2 minut. S využitím technik popsaných výše to stáhneme na 1s!!!

Díky za všechno, Vaši Beránci z Pardubic 🐏🐏

 

Další naše tipy a triky, které vám mohou pomoci při zapamatování si dvojic obrázků. 

Protože to může být pro mnoho z vás docela výzvou, ale existuje několik strategií, které vám mohou pomoci zlepšit tuto schopnost. Nemusíte se upínat na jednu nich, např. tu kterou jsme zmínili my, ale můžete je kombinovat mezi sebou. Zde je několik tipů:

  1. Vytvořte spojení mezi obrázky: Hledání spojení nebo vzorů mezi dvojicemi obrázků může být užitečné pro jejich zapamatování. Můžete si všimnout podobností nebo rozdílů mezi obrázky, hledat vzory nebo vytvářet příběh (jako v popisu výše), který je spojuje. Tímto způsobem vytváříte mentální spojení mezi obrázky, což může ulehčit jejich zapamatování.

  2. Vizualizace: Pokud si nedokážete obrázky dobře zapamatovat, může být užitečné si je vizualizovat. Zkuste si obrázky živě představit ve své mysli, jako byste je viděli před sebou. Můžete si představit jejich barvy, tvary, textury a další detaily. Vytvoření silných mentálních obrazů může usnadnit jejich zapamatování.

  3. Využijte mnemotechnické techniky: Mnemotechnické techniky jsou paměťové strategie, které mohou být účinné při zapamatování si různých informací, včetně dvojic obrázků. Například můžete použít akronymy, kdy si zkrátka zapamatujete první písmena jednotlivých obrázků a vytvoříte z nich nové slovo nebo větu, kterou si snadno zapamatujete.

  4. Opakování: Opakování je jedna z nejzákladnějších a nejběžnějších metod pro zlepšení paměti. Můžete se snažit opakovat dvojice obrázků vícekrát, buďto nahlas nebo v mysli, abyste je lépe zapamatovali. Opakování může pomoci zafixovat informace v paměti a usnadnit si jejich vybavování.

  5. Učte se postupně: Pokud se snažíte zapamatovat si velké množství dvojic obrázků, může být užitečné se učit postupně. Místo toho, abyste se snažili zapamatovat si všechny dvojice najednou, zkuste se zaměřit na menší části najednou a postupně si je zapamatovávat.

Abyste dosáhli ve Spottingtonu mistrovské úrovně, možná budete potřebovat zkombinovat několik výše uvedených bodů najednou. Využijete metodu příběhů, které si řádně vizualizujete. Nesnažte se naučit vše hned, nebude to taková zábava, ale nechte tomu volný průběh. Hrajte s dětmi pravidelně abyste si své vizualizace neustále připomínali. Tím jste využili čtyrech technik najedou - spojení mezi dvěma obrázky, vizualizace, opakování a postupného učení. Úspěch je už jen otázkou času!

Český návod přiložen. 

S čím má hračka pomáhat
kreativita, logika a soustředění, napodobování
Věk
od 4 let, od 5 let

Potřebujete poradit? Ozvěte se nám.


+420 602 267 575 (Po-Pá, 8-17h)
váš dotaz
Alternativní produkty 2
Pro souhlas s použitím analytických, personalizovaných a reklamních cookies pro eshop Mamiee.cz klikněte na tlačítko "Souhlasím"Další informace

SouhlasímNastavení