Bezpečnost hraček je základním kritériem,  podle kterého vybíráme hračky. Hračky nabízené na našem eshopu splňují nejpřísnější bezpečností kritéria a odpovídají příslušným platným a účinným předpisům týkajícím se hraček. Hračky v naší nabídce pocházejí od renomovaných výrobců, kteří své výrobky řádně posoudili z hlediska všech norem. Někteří z výrobců vyrábějí část své produkce v Číně, kde mají své vlastní výrobní linky, desing a kvalita hraček je však plně pod jejich kontrolou. Nejpřísnější nároky jsou samozřejmě kladeny na hračky a výrobky pro děti do tří let věku. Zkontrolované a posouzené výrobky splňující evropské normy EN-71 mají označení CE.

Navíc jsem se rozhodla některé hračky označovat štítkem EKO. Co tím v Mamiee myslíme?

Najdete u nás hodně dřevěných hraček, protože ty jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí než plastové hračky. Dřevěné hračky jsou biologicky rozložitelné a lze je recyklovat. Dřevěné hračky také pro děti představují přímé spojení s přírodou..Hraním počítačových her mnoho dětí bohužel ztratí tento přirozený vztah ke dřevu. Hračky z přírodního dřeva, které je pěstované šetrným způsobem, jsou také lepší volbou pro miminka, protože kojenci často drží hračky v ústech. A dřevo je opravdu bezpečnější alternativou k plastu nebo kovu. Pokud se tedy obáváte o bezpečnost svého dítěte pokaždé, když si hrají s hračkami, je lepší, abyste jim dali kvalitní dřevěné hračky Každý z nás to ví: dotýká se dřeva, cítí ho hmatem a vnímá jeho vůni a člověk si připomíná oblíbenou hračku z dětství.

Mnohé z klasických dřevěných hraček našeho dětství neztratily svůj význam, bohužel často byly nahrazeny hračkami z plastu "Made in China". Dřevěné hračky musí vydržet hodně. Jsou žvýkány, hozené nebo občas zapomenuté.

Hračky se štítkem EKO jsou z dřeva z udržitelného lesního hospodářství, což je označeno příslušnou ekologickou značkou například FSC® (Forest Stewardship Council) nebo jsou ze dřeva z místního českého lesa a dřevo není chemicky ošetřované, popř. jsou v případě kartonu z recyklovaného papíru a k tisku se používají barvy na přírodní rostlinné bázi.

Moderní rodiče svým dětem nabízejí ekologickou dřevěnou hračku, která je šetrná k životnímu prostředí a je tak zároveň krokem k naší udržitelné budoucnosti.

Pro souhlas s použitím analytických, personalizovaných a reklamních cookies pro eshop Mamiee.cz klikněte na tlačítko "Souhlasím"Další informace

SouhlasímNastavení