Možná to vypadá, že barefoot obuv nemá co dělat v našem eshopu, který se zaměřuje na speciální potřeby dětí. Opak je ale pravdou. Vycházíme z vlastní zkušenosti. Děti s ADHD mohou mít snížené senzorické vnímání, právě proto je chůze naboso skvělou podpůrnou terapií. Ne všude lze chodit bosky a tak je pak v teplých měsících vhodná alternativa naše barefoot balerínky nebo espadrilky. Najdete tu i ponožkoboty, které užijet venku, ale i doma jako stylové přezůvky. Být naboso však má další obrovskou výhodu, a ta spočívá ve vaší hlavě - přesněji v mozku. Mozek, stejně jako svaly, funguje na principu „využij nebo ztrať“. To znamená, že pokud není oblast mozku stimulována, bude oslabená a nebo už je oslabená. Ale, pokud je oblast mozku pravidelně stimulována, tak vzniká více neuronových spojení. To je základ pro „neuroplasticitu“, což je schopnost mozku měnit se a růst v dospělosti.

Když je někdo pravidelně naboso, senzorická zpětná vazba z chodidla se stává vnímavější, což umožňuje chodidlu a mozku stimulovat malé změny smyslových podnětů. Výsledkem je lepší kontrola funkce a vyvážení hrubé motoriky.

Žádná položka
Pro souhlas s použitím analytických, personalizovaných a reklamních cookies pro eshop Mamiee.cz klikněte na tlačítko "Souhlasím"Další informace

SouhlasímNastavení